צילום אדריכלות נוף

צילום אדריכלות נוף מוסיף מימד ירוק לצילום אדריכלות . הצילום צריך להיות מזווית שמחמיאות לגינה, זוויות רחבות המאפשרות מבט מפרגן על חלל הגינה ומתן דגש על פרטי סטיילינג שמעבירים את האווירה של הגינה. 

צילום אדריכלות נוף מבחינה מקצועית כרוך במנעד רחב של ידע בצילום. רחב וצר, מרחוק ומקרוב, נוף, טבע, טבע דומם ואפילו צילומי מאקרו. פרחים הם נושאים מצטיינים לצילום. אבל צמחים ירוקים, התמקדות בעלים, פירות, קישוטים, פסלים, בריכות ואפילו כלי גינון וידיים עובדות יציעו מימד של עומק.

עיצוב גינות היא מלאכה הדורשת מאדריכל נוף תכנון רב וגיבוש פרטים רבים. לאחר הקמת הגן תפקידי הוא לתכנן כיצד התמונה תשקף באופן המושלם ביותר את כל פרטי העיצוב והתכנון.  צלם אדריכלות נוף חותר לתמונות רחבות זווית כדי להציג את הנוף הכללי של הגן, צילומים המדגישים אזורים מסוימים ותמונות תקריב וצילום מקרו. אני אישית משתמש בעדשות ייחודיות לפי האובייקט בתמונה.  

תזמון הצילום

אני מגיע מוקדם בבוקר בזריחה כדי לפגוש בתנאי האור הטובים ביותר. אור שמש ישיר יוצר צללים כבדים שלרוב אינם עובדים לצילומי גינה. כדי להימנע מהם, צילום בשעות הבוקר המוקדמות או לקראת השקיעה הוא הכרח. אז גם השמש נמוכה יותר באופק. גנים יכולים להיראות טוב גם בשקיעה. אני בודק קודם את שני תנאי האור כדי להחליט איזה מהם אני והלקוחות מעדיפים.

גם ימים מעוננים נהדרים לצילומי טבע. עננים מפזרים יופי של אור נטול צללים. בכל מקרה אני משתמש ברפלקטור אותו אני מניח כדי להחזיר את האור בין מקור האור לנושא אני גם מציע צילום ממבט על באמצעות רחפן. כלי טוב אחר לשימוש בגינות. 

הקודם
הבא

גלריות נוספות

צילום עיצוב פנים

צילום תדמית

צילום אירועים

צילום אדריכלות

צילום מוצרים